Elektrowibratory – Najczęściej zadawane pytania

znajdujesz się w: elektrowibratory, faq / tagi: ,
  • Elektrowibratory

Najczęściej zadawane pytania dot.elektrowibratorów

Jeśli masz jakieś pytania bądź chcesz uzyskać szczegółowe informacje dot. falowników, reduktorów,elektrowibratorów, silników elektrycznych skontaktuj się z nami.

Nietypowy elektrowibrator

Klient zlecił nam dostarczenie elektrowibratora o napięciu 500V. Chciałbym zwrócić uwagę, że jest to nietypowe napięcie (popularne wśród górnictwa). Producenci nie magazynują tego typu elektrowibratorów i klient chcąc zakupić taki produkt musiałby czekać 4 do 6-ściu tygodni. Ponieważ staramy się stawić czoła wyzwaniom, postanowiliśmy zrealizować powyższe zamówienie w krótszym terminie. Przezwojenie elektrowibratora zabrało nam tydzień, a cena była identyczna jak cena producenta.

Mocowanie wibratorów

Klient pyta: Pęknięcia są zaspawane i zamalowane. Przesyłam szkic przedstawiający sposób pękania. Pęka u podstawy spawu i przechodzi z narożnika blachy mocującej na blachę zasobnika.
Mocowanie wibratorówOdpowiadam:są to typowe pęknięcia spowodowane ostrą krawędzią płyty pośredniej – nie zaokrąglone narożniki płyty. Płyta pośrednia powinna mieć zaokrąglone narożniki możliwie dużym promieniem. Z racji tego, że nastąpiło już to pęknięcie polecałbym zrobić jeszcze jedną płytę większą od tej pośredniej o 10 cm w każdą stronę i o grubości załóżmy 10 mm (rogi też zaokrąglone)
Następna uwaga – według nas wibratory powinny być zamontowane na przeciwko siebie a nie pod katem 90 st. – jednak to nie powinno mieć chyba wpływu na pęknięcia ale na lepsze opróżnianie zasobnika.
W przyszłości zawsze można na etapie projektowania podesłać rysunki do konsultacji – szczególnie jeśli chodzi o umiejscowienie i mocowanie wibratorów

Elektrowibrator do sortownika gruzu betonowego

Klient poprosił o dobór elektrowibratorów do sortownika gruzu betonowego http://www.qnisz(…)-uslugi/ zasobnik ma zawierać około 5 ton gruzu betonowego o kawałkach dochodzących do 100kg (np. krawężniki, kawałki płyt betonowych itp.), pod zasobnikiem jest ruszt do sortowania gruzu – małe kawałki spadają przez zebra rusztu na dół a większe ruszt transportuje na podzielną hałdę do napędu rusztu zastosowaliśmy dwa elektrowibratory 2xMVE2600/1 http://www.qnisz(…)-2600-1/ Okazało się jednak ze sortownik będzie pracował na terenie kopalni gdzie zasilanie jest 500V, sprawa jest pilna – sortownik musi ruszyć jeszcze do pracy w grudniu a elektorwibratory na 500V trzeba zamawiać u producenta – termin jest niestety długi około 4-6 tygodnie ale nie u nas – my przezwajamy standardowy elektrowibrator 230/400V na 290/500V. Cała operacja od zamówienia do dostarczenia urządzeń na plac kopalni nie potrwa jednak dłużej niż 2 tygodnie – w tym czasie akurat sortownik zostanie przygotowany do zamocowania elektrowibratorów gwarancja jest zachowana ponieważ jesteśmy autoryzowanym serwisem produktów OLI WAM

Na co należy zwrócić uwagę przy doborze elektrowibratora?

Chcąc poprawnie dobrać elektrowibrator należy określić:

  • siłę wymuszającą
  • prędkość obrotową
  • rodzaj zasilania (1-fazowy, 3-fazowy)

Elektrowibrator do stołu wibracyjnego

Klient pyta: Proszę o dobór elektrowibratora do stołu wibracyjnego. Masa stołu 300kg, forma z masą o łącznej wadze od 200 do 1200kg. Odpowiadam:Polecam od razu do wibratorów zakupić zabezpieczenia termiczne (wyłącznik silnikowy) 1,6-2,5A lub przekaźnik termiczny 1,6-2,5A (ten przekaźnik musi pracować ze stycznikiem). Stycznik MC-9 4kW (można użyć jeden stycznik na dwa elektrowibratory). Taki zestaw dwóch elektrowibratorów powinien pracować z najmniejszą i z największą formą.

Klient pyta: Chciałbym również zapytać czy posiadają Państwo w swojej ofercie wibratory pneumatyczne? Jeśli tak to prosiłbym również o ofertę na taki wibrator pneumatyczny, który by odpowiadał naszym zapotrzebowaniom, jako zamiennik dla elektrowibratora. Odpowiadam: mamy wibratory pneumatyczne, ale one nie nadają się do zagęszczania gdyż mają 18 000 obr/min a to za dużo, do zagęszczania stosuje się 3000-6000 obr/min

Elektrowibratory MVE – problem z rezonansem rynnie wibrującej.

Dziś mieliśmy problem z elektrowibratorem MVE 400/15 (http://www.qnisz.pl/elektrowibratory/elektrowibratory-oli-wam-indukta-italvibras/). W krótkim czasie wbijały się gniazda łożyskowe z jednej strony elektrowibratora, a elektrowibratory te mają jedne z mocniejszych gniazd łożyskowych w stosunku do konkurencyjnych maszyn dostępnych na rynku! Okazało się, że w maszynie, w której pracuje w.w. elektrowibrator występują nieprzewidziane rezonanse. Obsługa techniczna maszyny nie potrafiła tego wychwycić, ponadto elektrowibratory nie były prawidłowo zabezpieczone termicznie. Klienci często mylnie twierdzą że silnika elektrowibratora nie da się przeciążyć. Na dniach będziemy robić testy, aby wyeliminować rezonans, mamy pewien plan, aby to zjawisko zbadać i wyeliminować. Jeżeli test się powiedzie to opiszemy go w dalszej części.

Elektrowibratory do maszyny segregującej

W kilku słowach przedstawię zlecenie, które ostatnio otrzymałem. Klient podesłał mi projekt urządzenia do segregacji gruzu, kamieni, kawałków asfaltu itp. Urządzenie to składa się z wanny zasypowej, do której wrzuca się materiał. Materiał ten w ostatecznej fazie ma zostać posegregowany. Poniżej wanny znajduje się ruszt wibracyjny, wyposażony w dwa elektrowibratory. Ruszt ten będzie oddzielał mniejsze frakcje od większych. Te mniejsze będą przepuszczane, a większe transportowane dalej, do odpowiedniego pojemnika. Moim zadaniem będzie dobór elektrowibratorów do w.w. rusztu. Przy jego doborze należy zwrócić uwagę na: wielkość materiału, masę gruzu w zasobniku zasypowym i masę rusztu.