Falowniki Invertek Optidrive ODE2 do silników jednofazowych

znajdujesz się w: Optidrive / tagi: , , , , ,

Charakterystyka przemiennika Optidrive ODE2 do silników jednofazowych

falowniki Optidrive ODE2 do silników jednofazowych

Falownik Optidrive ODE2 – zasilanie jednofazowe / wyjście jednofazowe, jest pierwszym na świecie w pełni cyfrowym, kompaktowym napędem do sterowania silnikami jednofazowymi niskiej mocy.
Zaprojektowany w sposób ułatwiający obsługę. ODE2 może współpracować z silnikami posiadającymi kondensator. ODE2 wykorzystuje rewolucyjną strategię sterowania silnika, aby osiągnąć pewny i niezawodny start silnika jednofazowego.
Falownik Optidrive ODE2 charakteryzuje się jednym z najczytelniejszych i najłatwiejszych do zaprogramowania interfejsów. Dla bardziej zaawansowanych aplikacji ilość parametrów można rozszerzyć.
Przemiennik ten jest prosty w obsłudze i posiadają listę tylko 14 parametrów podstawowych. Ustawienia fabryczne pozwalają na pracę w większości aplikacji, zatem stosowanie tego urządzenia jest bardzo proste i nie wymaga dużo czasu. Mimo, że falownik ODE-2 jest łatwy w obsłudze, zawiera również 33 parametry rozszerzone, które umożliwiają realizację bardziej zaawansowanych funkcji takich, jak: regulator PID, lotny start oraz napięcie wzmocnienia ułatwiające rozruch.
Urządzenie OPTISTICK umożliwia szybkie kopiowanie ustawień pomiędzy przemiennikiem Optidrive E2. Urządzenie pozwala kopiować ustawienia parametrów po naciśnięciu jednego przycisku. Wystarczy podłączyć je do gniazda RJ-45 znajdującego się na froncie ODE-2. OPTISITCK ma również moduł, który służy do komunikacji za pomocą podczerwieni z PDA lub z telefonem komórkowym z systemem Windows Mobile 5.
Po zainstalowaniu darmowego oprogramowania można poprzez port podczerwieni przesłać wszystkie parametry ODE-2. W ten sposób powoduje to skrócenie czasu parametryzacji przemiennika.

Zalety falownika Optidrive ODE2

  • zasilanie 1-fazowe 115 i 230 VAC
  • mała kompaktowa obudowa
  • maksymalna temperatura pracy: 50°C
  • łatwy montaż elektryczny i mechaniczny
  • szybkie programowanie
  • programowalne wzmocnienie momentu przy rozruchu
  • wskaźnik prądu i prędkości obrotowej silnika
  • przeciążalność 150% przez 60 sek, 175% przez 3 sek
  • RS485-Modbus RTU, port podczerwieni IrDA