Falowniki Vacon – programy komputerowe

znajdujesz się w: Vacon / tagi: , , , , , ,

Produkt niedostępny w naszym sklepie do odwołania

Jakich programów używać do falowników Vacon?

Dostępne są różne, oparte na środowisku Windows PC programy ułatwiające korzystanie z falownika Vacon. Programy te służą do różnych celów takich jak przygotowanie do eksploatacji, ładowanie różnych aplikacji oraz programowanie blokowe. Narzędzia te mają wbudowane pliki pomocy ułatwiające ich użytkowanie. Do efektywnego korzystania z tych programów potrzebny jest komputer osobisty PC oraz kabel interfejsu szeregowego RS 232C dołączony do złącza RS 232C za panelem sterującym przemiennika częstotliwości.

Program FCDrive

Program FCDrive stanowi łatwe w eksploatacji narzędzie do uruchamiania falownika Vacon. Przy jego pomocy można odczytać parametry z przemiennika, zmienić je, zachować je w pliku lub ponownie załadować do przemiennika, wydrukować parametry na papierze lub drukować do pliku, ustawić wartości zadające, spowodować start i stop silnika, monitorować przebiegi sygnałów (strona trendów), a także monitorować wartości bieżące. Minimalne wymagania sprzętowe dla zastosowania programu FCDrive, to: komputer osobisty z procesorem 486, 4 MB wolnej pamięci RAM, 4 MB wolnego miejsca na dysku oraz system operacyjny Windows 3.1x lub wyższy.

Program FCLoad

Falowniki VaconProgram FCLoad jest narzędziem komputerowym przy pomocy którego można ładować do falownika następujące programy:

  • Program systemowy (system operacyjny)
  • Specjalne aplikacje
  • Programy dodatkowe związane z programem systemowym.

Minimalne wymagania sprzętowe takie same jak dla programu FCDrive. Program FCLoad przeznaczony jest w głównej mierze dla profesjonalistów zajmujących się falownikami oraz pracowników serwisu, jednakże ze względu na łatwość obsługi można także w prosty sposób załadować przy jego pomocy także specjalną, wykonaną na zlecenie użytkownika aplikację.

Program do projektowania aplikacji Vacon FC1131-3 Engineering

Falowniki VaconMożliwość blokowego programowania falowników Vacon CX/CXL/CXS otwiera nieograniczone możliwości tworzenia aplikacji na zamówienia użytkownika. Narzędzie to zgodne jest ze standardem IEC 1131-3; można z niego korzystać przy dostosowywaniu do potrzeb użytkownika obwodów sterujących oraz parametrów przemiennika. Falownik wyposażony w specjalną aplikację, kartę rozszerzeń WE/WY lub opcjonalną kartę do współpracy z magistralą komunikacyjną, stanowi doskonałe urządzenie dla inżynierów systemowych lub odbiorców OEM mających specjalne wymagania. Dysponując programem do graficznego projektowania aplikacji można łatwo programować przemiennik, jak sterowniki PLC, za pośrednictwem języka programowania FDB (Programowanie Blokami Funkcyjnymi),gdzie aplikacja może zawierać ponad 1000 bloków funkcyjnych. Ponadto w procesie programowania blokowego można korzystać z wszystkich podstawowych i bardziej skomplikowanych bloków funkcjonalnych takich jak różne filtry, regulatory PIprogram do gr, integratory itp. Narzędzie to pozwala na dowolne programowanie parametrów, komunikat ów o usterkach, oraz innych właściwości dotyczących aplikacji. Przy tworzeniu nowej aplikacji korzysta się z jednej z aplikacji z zestawu Vacona ‚pięć w jednym+’ jako aplikacji bazowej, co pozwala na zminimalizowanie niezbędnego czasu oraz pracochłonności projektowania.