Reduktory – Najczęściej zadawane pytania

znajdujesz się w: faq, reduktory / tagi: , ,
  • Reduktory

Najczęściej zadawane pytania dot.reduktorów

Jeśli masz jakieś pytania bądź chcesz uzyskać szczegółowe informacje dot. falowników, reduktorów,elektrowibratorów, silników elektrycznych skontaktuj się z nami.

Ruchoma reklama – przekładnia NMRV

Z pewnością wielu z Was spotkało się z ruchomą reklamą – chodzi mi o ten typ, gdzie reklamowany przedmiot obraca się na platformie. Ciekawe czy zastanawialiście się co może obracać ten „stół”? W przypadku mojego Klienta, który chciał zaprezentować jednoślad była to przekładnia NMRV. Ten typ przekładni został wykorzystany do platformy obrotowej w salonie jednego z czołowych dealerów motocykli w Polsce, aby wyeksponować najnowszy model motocykla. Kilka lat temu podobna przekładnia NMRV obracała platformę łożyskową, na które obracał się samochód. A zatem, nie tylko w przemyśle wykorzystuje się przekładnie. Okazuje się, że wiele systemów, zespołów urządzeń korzysta z nich. Niestety, wielokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, albo nie zastanawiamy się nad tym.

Motoreduktor z płynną regulacją prędkości

zap. potrzebuję motoreduktor z płynną regulacją prędkości o następujących danych: n2=800-1100obr/min M2=500Nm
odp:proponuję użyć samego silnika wolnoobrotowego bez reduktora, reduktor tu będzie bardzo drogim i zupełnie zbędnym elementem proponuję użyć silnik z izolowanymi łożyskami Sg280M6 55kW 985obr/min 534Nm 50Hz 95A 400V (cena 8800 zł netto) do tego falownik wektorowy LG SV550iS5-4 55kW 110A 400V (cena 10200 zł netto). Regulacja z pełnym momentem silnika spokojnie w przedziale 800-1100obr/min (około 40-60Hz). Izolowane łożyska przy tej mocy silnika i zasilaniu przez falownik są niezbędne gdyż prądy upływu są duże i mogą wypalić bieżnie łożyska w krótkim czasie.