Styczniki MetaMec

znajdujesz się w: aparaty elektryczne / tagi: , , , , ,
  • Aparaty elektryczne
  • Specyfikacja
  • Akcesoria
  • Instrukcje (pliki pdf)

Styczniki serii MetaMec

Aparaty elektryczne - styczniki MetaMecSeria Meta-Mec zawiera ministyczniki oraz standardowe styczniki do 800A. Cechuje je bardzo łatwy montaż (do prądu 85A na szynę DIN) oraz szeroki zakres napięć cewek AC oraz DC (typ GMD). Zaletą ministyczników jest zakres prądowy w AC3 od 6A (2,2kW) do 16A(7,5kW) w jednej wielkości gabarytowej oraz wbudowany w standardzie styk pomocniczy. Styczniki te są również w wykonaniu z cewką o bardzo niskim poborze mocy 1,2W co daje możliwość bezpośredniego załączania stycznika z wyjścia sterownika i eliminację przekaźników pośredniczących.

Styczniki GMC – do załączania silników i urządzeń.

Styczniki GMC stanowią druga grupę styczników w serii MetaMec, od 9A do 800A. Urządzenia są łatwe w montażu, mają nowoczesny wygląd i zapewniają duży zakres parametrów prądowych i napięciowych. Dzięki akcesoriom można je dowolnie rozbudowywać. Dla prądów powyżej 100A cewka jest już uniwersalna AC/DC, a często też o szerokim zakresie napięcia zasilającego. W tych stycznikach wymiany cewki dokonuje się w bardzo prosty sposób, bez rozkręcania stycznika -cewkę wysuwa się na wózku. Styczniki od prądu 32A posiadają w standardzie wbudowane styki 2NO2NC. Do każdej wielkości gabarytowej jest szereg akcesoriów w postaci styków pomocniczych AU czołowych i bocznych, przekaźników termicznych GTK (także w wersji montowanej na szynę DIN), blokad mechanicznych AR, warystorów AS, osłon itd.

Przekaźniki, są przewidziane do łatwego montażu do odpowiednich wielkości styczników serii GMC lub osobno poprzez dedykowaną podstawę mocującą.