Falowniki, akcesoria do falowników

znajdujesz się w: falowniki / tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Oferta falowników

Falowniki wykorzystuje się głównie do regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych prądu przemiennego. W obecnych czasach falowniki mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w budowie maszyn jak i w tradycyjnych urządzeniach AGD (np. do zmiany prędkości obrotowej bębna pralki podczas prania i wirowania). Posiadamy w sprzedaży przemienniki sprawdzonych i uznanych firm: HFinverter, LG, Hitachi, Berges ,Omron, Hyundai,Telemecanique i inne.

więcej o falownikach

Akcesoria do falowników

Regulatory obrotów do silników jednofazowychW ofercie posiadamy różnego typu akcesoria do falowników. Wśród nich znalazły się: rezystory hamujące (zalecane do układów dźwigowych i nie tylko), moduły hamujące, panele sterownicze, dławiki sieciowe (zabezpieczające falownik przed przepięciami), dławiki silnikowe (zalecane przy długich odcinkach przewodu silnik-falownik), filtry sieciowe (wykorzystywane do filtrowania wyższych harmonicznych emitowanych przez falownik w stronę sieci) i sinusoidalne (przybliżające przebieg prądu i napięcia do sinusoidy jak również niwelujące impulsy elektryczne).

więcej o akcesoriach do falowników

Schemat tabliczki znamionowej

Falowniki LG iE5Przykładowy schemat tabliczki znamionowej falowników HFinverter serii E-1000 Micro Drives. Przykład dot. falownika o mocy znamionowej 0,75kW, zasilaniu jednofazowym 230V 50/60Hz, o znamionowym prądzie wyjściowym 4,5A i częstotliwości wyjściowej od 0 do 650Hz.

więcej

Regulatory obrotów do silników jednofazowych

Regulatory obrotów do silników jednofazowychW naszej ofercie posiadamy sterowniki napięciowe do odbiorników indukcyjnych i rezystancyjnych. Sterownik B-10 przeznaczony do regulacji napięcia rezystancyjnych lub rezystancyjno-indukcyjnych odbiorników energii elektrycznej przy bezpośrednim podłączeniu obciążenia.

więcej o regulatorach

Budowa i teoria falownika

Regulatory obrotów do silników jednofazowychProsty opis działania przemienników częstotliwości (falowników). Opis sposobów zasilania (1-fazowe i 3-fazowe).  Rola tranzystorów w falowniku (T1-T6) i czopera hamującego – tranzystor T7, który posiadają niektóre falowniki.

więcej

Dobór falownika i obcego chłodzenia

falowniki-hitachi-berges-lg-minCo trzeba wiedzieć, aby prawidłowo dobrać falownik? Dowiesz się na naszej stronie! Oferujemy najlepsze rozwiązania płynnej regulacji obrotów napędów elektrycznych. Nasz wykwalifikowany personel pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego falownika do Twojej aplikacji. Zajmujemy się również układami łagodnego rozruchu (softstart).